• 0800 215 486
 • Пн. - Пт.: 08.00 - 18.00 Сб.: 10.00-17.00

Лапароскопічне видалення жовчного міхура для Харків'ян у Києві

Пацієнтам з Харкова ми пропонуємо безкоштовну консультацію та повний супровід лікуванняі. Вартість операції 14800 грн
Використання високоточної відео системи Olympus VISERA 4K для лікування холециститу дозволяє оперативно досліджувати великі та дрібні судини без ризику їх пошкодження. Висока деталізація значно знижує час хірургічного втручання. Під час операцій пацієнти не відчувають болю, і вже наступного дня починають жити повноцінним життям.

Лапароскопічна холецистектомія: що треба знати

Сьогодні лапароскопічне видалення жовчного міхура, або холецистектомія у Харкові, є «золотим стандартом» оперативного лікування. Це малотравматичний і найефективніший метод, що дозволяє позбутися болю і нудоти, а також запобігти серйозним ускладненням. Плюси лапароскопічного втручання є очевидними. Всі маніпуляції виконуються не через розріз, як за класичної операції, а через невеликі проколи діаметром не більше 1 сантиметра. Після загоєння вони стають майже непомітними. Число самих проколів у різних пацієнтів може відрізнятися, але найчастіше проводиться чотири проколи. Операція проходить під контролем зору, завдяки чому ймовірність негативних наслідків є мінімальною.

 

Безкоштовна консультація 24/7 для мешканців Харкова

File size is too big!

Христюк Дмитро ІвановичЛапароскопічний хірург. Лікар хірург найвищої категорії. Кандидат медичних наук, детальніше...

Кому потрібна лапароскопічна холецистектомія

Показання до операції:

 • порушення прохідності жовчних шляхів на фоні жовчнокам'яної хвороби;
 • наявність новоутворень – поліпів, пухлин;
 • звуження жовчовивідних проток (рубцеві стриктури);
 • стійкий запальний процес, що не піддається медикаментозному усуванню.

Протипоказання

Як будь-який вид лікування, лапароскопічна холецистектомія має свої протипоказання, серед яких:

 • перфорація (прободіння), звапніння стінки жовчного міхура;
 • наявність кардіостимулятора у пацієнта;
 • свищі у жовчному міхурі та за його межами;
 • тяжкі порушення роботи печінки та кровозгортання;
 • патології серця, судин, легенів, ускладнені дихальною недостатністю.

З особливою обережністю холецистектомія проводиться особам, які перенесли операції на органах черевної порожнини раніше. Після таких втручань можливе зрощення частини шлунка або кишечника з передньою черевною стінкою, що може призвести до їх пошкодження при введенні ендоскопічних інструментів.

Хворі з дихальною недостатністю не здатні перенести присутність повітря в черевній порожнині: це спричинить усунення діафрагми, посиливши тим самим їх стан.

Увага!

Всіх пацієнтів попереджають про можливість переходу до відкритої операції. Найчастіше до неї доводиться вдаватися при гострому холецистит.

 

Чому потрібна операція

Видалення жовчного міхура попереджає тяжкі ускладнення, які потребують екстреного хірургічного втручання. Планова операція набагато безпечніша і краще переноситься, порівняно з оперативним лікуванням за невідкладними показаннями.

Переважна більшість наших пацієнтів із Харкова відзначають суттєве покращення стану та якості життя, завдяки відсутності болю, нудоти та інших неприємних симптомів.

Скільки часу займає

Операція триває від 15 хвилин до півгодини. У стаціонарі пацієнт проводить близько 1-3 днів, після чого призначається контрольна явка приблизно через тиждень.

Анестезія – лише загальна

Лапароскопічна холецистектомія виконується під загальним наркозом. У нашій клініці для цього використовується анестезіологічне обладнання екстра-класу, що забезпечує максимальну безпеку пацієнта.

Перев'язування та зняття швів

Післяопераційні пов'язки змінюють наступного дня, далі – за потребою. Дренажну трубку теж видаляють другого дня після операції. Шви знімають за 6-7 днів.

Як все минає

Після занурення пацієнта в сон робиться прокол поруч із пупком, через який вводиться відеокамера.

Ще 3 проколи - вище пупка і в правому верхньому підребер'ї. У черевну порожнину подається вуглекислий газ підтримки внутрішньочеревного тиску лише на рівні 8-12 мм. рт. ст.

Далі проводиться накладення кліпс на печінкову протоку і протоку, що з'єднує його з жовчною протокою. Артерії, що кровопостачають жовчний міхур, також затискаються кліпсами.

Після вилучення органу вуглекислий газ виводиться із черевної порожнини, підпечінковий простір промивається стерильним фізрозчином, ставиться дренажна трубка. Завершальна частина – накладання косметичного шва.

Переваги

Лапароскопічна холецистектомія – органозберігаюча методика, що дозволяє зберегти жовчні протоки. І у цьому її головна перевага. Як і до операції, по протоках жовч надходить у 12-палу кишку.

У міру звикання організму формується умовний рефлекс на прийом їжі, і за тими ж протоками з печінки подається нормальна кількість жовчі для обробки харчової грудки.

Інакше кажучи, оперативне втручання мало впливає життя пацієнта. Після закінчення адаптаційного періоду людина без жовчного міхура живе як і нічим не відрізняється від власників даного органу.

Image

Особливості реабілітації

У першу добу прооперована людина перебуває під наглядом хірурга та анестезіолога. Вставати з ліжка дозволяється того ж дня, коли була операція. Рекомендується якнайшвидше приступати до виконання легких гімнастичних вправ для зниження ризику застійних явищ.

Пити можна одразу після розміщення в палаті. Приймати рідку їжу – на другу добу після операції. Відновлювальний період займає близько 2-х тижнів, 

Загальні рекомендації:

 • у перші години після втручання слід робити дихальну гімнастику з метою профілактики пневмонії. 10 глибоких вдихів щогодини дозволять значно покращити циркуляцію повітря в легенях;
 • щонайменше місяць після процедури необхідна лікувальна дієта -дрібне 5-6-разове харчування невеликими порціями. З меню виключається жирне, смажене, гостре;
 • протягом 5-7 днів треба міряти температуру тіла двічі на день;
 • першого тижня після операції небажано водити машину;
 • протягом 3-х місяців не варто піднімати вагу більше 5 кг.

Період адаптації організму до нового стану триває від 4 місяців до півроку. Після його завершення можна повернутись до звичного способу життя.

Чому саме ми

Наші хірурги виконали близько 3 000 операцій з лапароскопічного видалення жовчного міхура. Цикл лікування повністю відпрацьований та включає 6 послідовних етапів:

 • первинну консультацію;
 • діагностичне обстеження;
 • підбір препарату та дози анестетика (індивідуально для кожного пацієнта);
 • оперативні дії;
 • реабілітацію під лікарським контролем;
 • відновлення будинку з періодичним відвідуванням наших фахівців.

Щоб прийняти рішення, зателефонуйте нам та дізнайтесь про умови проведення операції докладніше. Якщо ви підозрюєте, що з вашим жовчним щось не так, результати обстеження покажуть реальну картину. За наявності показань вам залишиться вибрати зручний час для планової госпіталізації та погодити його з лікарем.


Дипломи та сертифікати

Адреса та відгуки

Контакти

0800 215 486

м. Київ, Харківське шосе 121, 1-й поверх, кабінет 103

Години роботи

 • Пн. — Пт.:
 • 08.00 — 18.00
 • Сб.: 10.00 — 17.00
 • Нд.: Закрито
 • 0800 215 486
 • Пн. - Пт.: 08.00 - 18.00 Сб.: 10.00-17.00