• 0800 215 486
 • Пн. - Пт.: 08.00 - 18.00 Сб.: 10.00-17.00

Лапароскопічне видалення жовчного міхура для мешканців Запоріжжя у Києві

Пацієнтам із Запоріжжя ми пропонуємо безкоштовну консультацію та повний супровід лікування. Вартість операції 14800 грн.
Лікарі нашої клініки використовують сучасне обладнання, яке має високу точність, що дозволяє контролювати глибину та інтенсивність впливу апарату. У нашому медичному центрі операція проводиться із застосуванням хірургічної системи Olympus VISERA 4K.

Лапароскопічна холецистектомія


Жовчнокам'яна хвороба, утворення поліпів та стриктур – це основні показання до виконання лапароскопічної холецистектомії. Планове оперативне втручання дозволяє запобігти розвитку безлічі ускладнень, наприклад розвитку гнійного деструктивного запалення або механічної жовтяниці.

Екстрена холецистектомія у поодиноких випадках виконується при використанні малоінвазивним лапароскопічним доступом. Головна причина — підготовка до операції займає тривалий період, під час якого лікар оцінює стан органів та систем пацієнта з використанням діагностичних методів.

Безкоштовна консультація 24/7 для мешканців Запоріжжя

File size is too big!

Христюк Дмитро Іванович


Лапароскопічний хірург. Лікар хірург найвищої категорії. Кандидат медичних наук, детальніше...

Про процедуру

Видалення жовчного міхура в медичній практиці виконується 2 способами: під час відкритої операції та лапароскопічно. У першому випадку після операції залишається об'ємний та помітний рубець, висока частота хірургічних ускладнень, а пацієнту потрібне проходження тривалого реабілітаційного етапу.

Лапароскопічна холецистектомія - це сучасний атравматичний метод видалення жовчного міхура. При цьому тривалість операції триває не більше півгодини.

Етапи та особливості операції

Хірургічна маніпуляція проводиться під пильним контролем операційної бригади. Лікар-анестезіолог вводить пацієнта до загального наркозу, також фахівець стежить за основними показниками стану життєво важливих органів за допомогою (пульс, АТ та інші).

Слід зазначити, що лапароскопічна операція може перейти у відкриту. Необхідно це в тому випадку, якщо були виявлені запальні зміни (гострий холецистит), які потребують використання іншої хірургічної тактики.

Ключові етапи хірургічного втручання:

 1. Після введення в наркоз операційне поле обробляють з використанням спеціальних розчинів, а також готують апаратуру з урахуванням індивідуальних параметрів пацієнта.
 2. Далі в області пупка хірург робить невеликий розмір проколу (не більше 1 сантиметра в діаметрі). Такі ж 3 проколи фахівець ставить вище за пупок і в області правого підребер'я.
 3. Через проколи хірург обережно вводить по троакарах у черевну порожнину відеокамеру та іншу апаратуру.
 4. Під час операції потрібна підтримка оптимального внутрішньочеревного тиску. Для цього в порожнину вводять вуглекислий газ, що
 5. Потім накладаються кліпси і проводиться атравматичне видалення жовчного міхура.
 6. Виконується дренаж та санація черевної порожнини для виключення розвитку запальних та гнійних ускладнень у післяопераційному періоді.
 7. На заключному етапі на проколи накладають косметичний шов та стерильні пов'язки, ставлять дренажну трубку.

Головна відмінність лапароскопічної маніпуляції від відкритої операції - це накладання невеликого косметичного шва. Після рубцювання залишається незначний шрам.

У нашому медичному центрі для видалення жовчного міхура застосовується хірургічна система Olympus VISERA 4K. Відеоендоскопічне обладнання дозволяє точно і детально провести операцію.

Серед основних переваг використання відеосистеми виділяють:

 • завдяки високій кольоропередачі хірург може вчасно ідентифікувати та зупинити кровотечу;
 • зменшення зайвих рухів, які виконує під час операції хірург, завдяки чому знижується можливість травматизації навколишніх тканин та органів;
 • висока якість зображення та широкий кут огляду забезпечує точне виконання кліпування та інших ендоскопічних методів лікування.

Завдяки мінімальному травмуванню навколишніх тканин та незначній крововтраті пацієнти віддають перевагу лапароскопічним методам лікування.

Основні показання

У яких випадках потрібне планове хірургічне втручання?

 • встановлення діагнозу жовчнокам'яної хвороби (ЖКЛ) та діагностування ускладнень патології (емпієма, водянка, непрохідність);
 • закупорка жовчної протоки каменем, що вимагає негайного проведення операції;
 • безсимптомний перебіг ЖКБ, що характеризується наявністю каменів у порожнині органу;
 • відключений жовчний міхур (одне із грізних ускладнень ЖКГ);
 • освіта поліпів;
 • наявність пухлин та інших доброякісних та злоякісних утворень у порожнині жовчного міхура;
 • утворення стриктур, що сприяють звуженню просвіту та накопиченню жовчі в міхурі.

Крім того, видалення органу рекомендується у плановому порядку пацієнтам, які мають запальну патологію хронічного характеру, що важко піддається медикаментозному лікуванню у Запоріжжі.

Протипоказання

За наявності яких захворювань та патологічних станів слід відмовитися від хірургічного втручання?

 • захворювання кровоносної системи, що характеризуються порушенням зсідання крові;
 • серцево-судинні та дихальні патології у стадії декомпенсації;
 • наявність кардіостимулятора;
 • тяжкий стан пацієнта (кома, шок);
 • патології печінки (гепатити).

Також від лапароскопічної операції слід відмовитись у тому випадку, якщо є деструктивні явища в області жовчного міхура. До таких патологій відносять: перфорацію стінки, а також утворення нориці.

Реабілітаційний період

Після операції потрібно дотримуватися лікарських вказівок, спрямованих на швидке та повне відновлення організму після процедури. Реабілітаційний етап займає близько півроку, протягом яких пацієнт слід уважно стежити за своїм здоров'ям.

У перші кілька годин після операції рекомендується займатися дихальною гімнастикою. Вправи спрямовано профілактику виникнення пневмонії. Пацієнту слід вже наступного дня після операції виконувати нескладні рухи, ходити по палаті та повертатися до колишнього способу життя.

Ранні реабілітаційні заходи дозволяють швидко відновитись після процедури. При цьому першу добу за пацієнтом уважно спостерігають лікарі, оцінюють стан швів. На стаціонарному лікуванні в закладі рекомендується перебувати не більше 3-х днів.

Протягом місяця після операції слід дотримуватися дієти. Обмеження у харчуванні стосуються смажених та гострих продуктів. Від жирних страв також рекомендується відмовитись на 1 місяць. Харчуватися при цьому пацієнт повинен не менше ніж 4-5 разів на день невеликими порціями.

Чому варто вибрати нас?

Лікарі нашого центру готові проконсультувати Вас з усіх питань. При зверненні до клініки пацієнт проходить індивідуальну консультацію з лікарем, призначають діагностичні дослідження.

Особливу увагу приділяють алергічному анамнезу. Для цього проводять тест-проби з анестетиком, щоб унеможливити розвиток реакції гіперчутливості в ході операції.

Image

Для запису до нашого медичного центру необхідно:

1
залишити заявку, через короткий час з Вами зв'яжеться наш спеціаліст для уточнення дати та часу запису;
2
на безкоштовній консультації лікар відповість на всі питання щодо операції;
3
до і після операції лікарі нашої клініки контролюють стан вашого здоров'я, щоб лікування було ефективним та безболісним.
Хірурги нашої клініки провели понад 3 тисячі лапароскопічних операцій із застосуванням відеоендоскопічних систем.

Дипломи та сертифікати

Адреса та відгуки

Контакти

0800 215 486

м. Київ, Харківське шосе 121, 1-й поверх, кабінет 103

Години роботи

 • Пн. — Пт.:
 • 08.00 — 18.00
 • Сб.: 10.00 — 17.00
 • Нд.: Закрито
 • 0800 215 486
 • Пн. - Пт.: 08.00 - 18.00 Сб.: 10.00-17.00